5 Mayıs 2015 Salı 2 yorum

PROJE Mİ DEDİNİZ?

Bu sıradan gibi görünen Pazar akşamında, her zamanki gibi on beş gün önceden verilmiş ancak teslim gününden bir gün önce günün son saatlerinde haberim olan proje ödevine mecburiyetten yardımcı üretici olarak katıldım. Acımasız şeytan bir yandan "kır şu kızın kafasını, aklı başına gelsin ki bir daha son dakikaya ödevini bırakmasın" diye beni dürterken, sorumlu ve anlayışlı bir modern çağ annesi olarak sakince saçıyla başıyla oynayıp duvarları izleyen kızımın dikkatini ödevine yönlendirmeye çalışıyordum. Ancak ne yalan söyleyeyim tek dileğim annemlerin kuşağından bir ebevyn gibi fırlayıp terliği kızımın kolundan bacağından teyet geçirmekti. Projeyi tamamlayıp öfler püfler, cık cıklamalar eşliğinde ödevin sonunda hazırlanması gereken 12 sayfalık rapora geldiğimizde 40 yaşında fahri bir 5. Sınıf öğrencisi olarak öğürmek üzereydim. Raporun 12 sayfa olması yetmezmiş gibi , bir de evrende bulunabilecek en abuk sorulara cevap vermemiz gerekiyordu. Olabilecek en mantıklı cevaplarla son soruya bir şekilde geldik: "Bu proje günlük hayatınıza neler kattı?" Derin hemen cevabı yapıştırdı: "Gerginlik!"


Hahahah İlahi Derin ya doğru söze ne hacet J
0 yorum

ALDATMA

 “Sevilen birisinin, başkası ile ilgilendiği kanısına varıldığında takınılan olumsuz tutum” diye açıklamış ‘kıskançlık’ kelimesini Türk Dil Kurumu. Hah işte hissettiğim duygu tam olarak bu! Dün akşam gördüm sizi beraber. Benden başka hiçbir kadına ilgi duymayacağını düşünmüştüm. Ne aptalmışım. Senin bir erkek olduğunu, tüm opsiyonları değerlendirebileceğini nasıl da aklımdan çıkarmışım. Bari tanımadığım biri olsaydı. Yetmezmiş gibi bir de yemeğini yemişsin. Hani aşkın yolu mideden geçerdi? Senin miden sevgili başbakanımızın duble yolları gibi maşallah. Hemen bir yetersizlik hisleri baş gösterdi bende. Benim yemeklerim yetmiyor demek ki sana. Ya da beğenmiyor musun acaba? Başka nelerim yetmiyor? Yeterince sevgi dolu değil miyim? Seni yeterince özgür bırakmıyor muyum? Her istediğin olmuyor mu? Evimin kralı sensin, o da mı yetmiyor ha? Oysa hep sevgiyle bakardın yüzüme sana yemek hazırlayınca. Acaba onun da yatağına giriyor musun? E o kadar yakınlaştığınıza göre almıştır kadın seni yatağına. Gerçi evine girerken biraz temkinliydin. Belki göreceğimden korkmuşsundur. Hiç sanmam gayet de rahat ve mesuttunuz, hatta kadının kahkahaları hala kulağımda. Ben de ne bileyim biraz apartmanda dolaşıp geleceğim dediğinde seni uğurluyordum ahmakça. Ah kafam ah ben nereden tahmin edeyim senin çapkınlığa gideceğini? Zere bir süre sonra sonra yorgun argın gelip uyuya dalmanın bir nedeni varmış. Ay nasıl da sevgi doluydun onunla beraberken. Gırlamalar, sıçramalar, taklalar. Yetmezmiş gibi bir de numara öğretmiş kadın senin gibi küstah bir varlığa. Böyle eliyle spiral çiziyor kadın, sen bir zevkle spiral yönünde yuvarlanıyorsun. Ya ben iki yıldır akşamları sevişelim diye ağlıyorum bir kere kendin istemeden kucağıma gelmedin. Bu spiral numarası ne ha yuvarlanma ne? Sen görürsün bundan böyle boynunu kaşımıycam, ellemiycem işte kulaklarını, öpmiycem burnunla bıyıklarının arasını. Alçak! Aldatıcı! Pis çapkın! Of Ceviz of yaktın beni…

Aldatılan aşıktan, 2 numarada oturan İranlı hatunla ilişki kuran maşuğa, efkardan içilen sert bitki çayı eşliğinde yazılmış acı dolu mektup (Mayıs 2015)
 
;