4 Mart 2014 Salı

OLUMLAMA

"Kollarımı iki yana kocaman açıyorum ve Evren'e getireceği güzelliklere, iyiliklere ve bolluğa açık olduğumu bir kez daha yineliyorum".
Bu sözler son zamanlarda  her sabah söylediğim olumlamalardan sadece biri. Birkaç aydır hayatımda çok hızlı bir değişim oldu. Eskiden elle tutulup gözle görülmeyen yöntemlere burun kıvıran ben şimdi her sabah bir sürü olumlama, dua ve reiki ile güne başlıyorum:)
Bence olumlama yapmak gününüzün nasıl geçeceğini baştan belirliyor. Siz bilinçaltınıza verdiğiniz mesajlarla o gününüzün nasıl geçmesini istiyorsanız öyle geçmesini sağlıyorsunuz. Muhtemelen siz de benim birkaç ay önceki halim gibi durumu yadsıyacak ya da reddedeceksiniz. Fakat bir kere yapmaya başlayıp mucizeyi farkedince artık her sabah ve ihtiyaç duyduğunuz her an onu kullanıyor olacaksınız. Öncelikle olumlamanın tanımını yaparak ve bilinçaltı üzerinde nasıl bir etkisi olduğundan bahsederek girizgah yapmak istiyorum. Aşağıdaki tanım www.olumlama.com adresinden alıntıdır:

"Olumlamalar, bilinçaltındaki eski inançları, kodlamaları kırmak için kullanılan sihirli cümlelerdir. Olumlamalar, bilinçaltına olumlu kodlamalar göndererek, bilinçaltı düzeyinde değişim yaparlar. Sizden olumlu düşüncelerin, sinyallerin çıkmasını sağlarlar ve böylece siz, bilinçaltınızdaki yapıya uygun kişi ve durumları kendinize çekersiniz. Olumlamalarınızı ne kadar bilinçli, sık, inanarak, hissederek tekrarlarsanız arzularınızı gerçekleştirmeyi ve değişim sürecini o kadar hızlandırırsınız. Bilinçli, sık, inanarak ve hissedilerek tekrarlanan olumlamalar, bilinçaltındaki değişim sürecini de ona göre hızlandırır. "

Her sabah tekrarladığım olumlamalardan biri de "kendimi çok seviyor ve onaylıyorum" olumlaması. Ben olumlamalarınızı yaparken aynaya bakmanızı tavsiye ederim. Önceleri aynaya bakmak inanılmaz zor geliyor ancak bir süre sonra ona da alışıyorsunuz.
Bence en önemli olumlamalar kendimize sevgimizi destekleyen cümlelerdir. Eğer düşünürseniz şu dünyada hiç kimseye kendimize davrandığımız kadar acımasız davranmıyor, kızmıyor, eleştirmiyor, acı çektirmiyor ve haksızlık etmiyoruz. Herkesi affedecek bir mazeret buluyoruz ancak kendimize gelince gestapo kesiliyoruz. "Ah öyle söymeseydim, keşke öyle yapmasaydım, bence çok kötüydüm, burnu ya da herhangi bir uzvum çok çirkin, yeterince akıllı değilim, kim beni neden sevsin ki bende ne bulsun, tam bir salağım, korkağın tekiyim..." Liste böylesine uzar gider. Gün içerisinde bu olumsuz mesajların kimbilir yüzde kaçını ve hatta fazlasını bilinçaltımıza gönderiyoruz. Bilinçaltımız gönderilen mesajları sorgulamadan kabul eder. Bu durumda bunca olumsuz düşünceyle ona ne yaptığınızı görüyorsunuzdur herhalde.
Bence bu günden itibaren artık olumsuz düşüncelere bir son verme vakti artık sizin için de gelmiştir. Düşünceler sizin yaratımınızdır. Zihniniz sizden bağımsız düşünüyormuş gibi görünse de siz onu zorladıkça size itaat etmeye başlar ve bir süre sonra hep olumlu düşünmeye başladığınızı hayretle farkedersiniz.
Hadi yarın siz de gözlerinizi açtığınızda ilk hareket bir beş dakika gevşemeye çalışın. Tüm bedeninizin, parmak uçlarına kadar gevşediğini, hatta hamur gibi olduğunu hissedin.  Tam olarak gevşediğinizi hissettiğinizde hayatınızdaki güzelliklere odaklanın. O güzelliklerin hayatınızda olmasından ne kadar mutlu olduğunuzu kendinize bir kez daha hatırlatın. Bunları düşünürken yüzünüzde bir gülümseme olsun. Önceleri yapay gibi görünse de siz güzelliklerinizi düşündükçe gülümsemeniz gerçeğe dönüşecektir. Gevşeme halinizden yavaş yavaş toparlanın ve ılık bir duş alın. Duştan akan suyun vücudunuzdaki tüm mutsuzlukları, hastalıkları, acıları ve üzüntüleri beraberinde götürdüğünü hissedin. Sanki o su sadece fiziksel bedeninizi değil de ruhunuzu da yıkıyor. Bunu gerçekten hissedin ve keyif duyun. Tam olarak bir rahatlama hissettiğinizde banyonuzdaki aynanın önüne gelin ve isminizi cümlenin başına koyarak "...... seni çok seviyorum ve onaylıyorum" deyin. Bunu en az 9 kere tekrarlayın. Bu olumlamayı söylerken de gözbebeklerinizin ta derinliklerine bakın. İçinizdeki zavallı çocuk bunu duymayalı çok fazla zaman oldu bunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Sizin tarafınızdan sürekli eleştirilere ve olumsuz yönlendirmelere maruz kaldı. Biraz sevgi ve ilgiye ihtiyacı var. Olumlamanızı bitirdikten sonra odanıza geçip tüm bedeninizi kremleyin. Erkeklerin bunu yapmaktan hoşlanmayacaklarını tahmin ediyorum. Onlar da bacaklarına ve kollarına masaj yapabilirler. Burada önemli nokta vücudunuza değer verdiğinizi ve onu sevdiğinizi bilinçaltınıza kazımak. Bilinçaltı verdiğiniz bu mesajı bir sünger gibi emecek ve kabul edecektir. Siz kendinizi sevdikçe etrafta sizi sevecek ve onaylayacaktır. Unutmayın herşeyi değiştirecek güç sizde mevcut. Sadece bu gücün ortaya çıkması gerekiyor. Bunu yapmak da şu kadar ufak bir olumlamadan geçiyor. Ben bu ufak değişiklikle gününüzün harika başlayıp devam edeceğine çok eminim.
Hadi bakalım kollar açılsın, aynalara bakılsın bilinçaltına olumlu mesajlar yollansın:)

Unutmayın cennet bir yer değil bir hisdir;)


0 yorum:

Yorum Gönder

 
;